Szwajcaria - gdzie na narty i snowboard?

Szwajcaria jest jedynym krajem na świecie, który posiada tyle 4-tysięczników! Rewelacyjne warunki narciarskie, urocze tradycyjne szwajcarskie wioski turystyczne, bardzo dobre warunki pogodowe, a także doskonałe warunki narciarskie. Szwajcaria to największa koncentracja lodowców w Europie! 
Coraz więcej osób decyduje się na wyjazd do Szwajcarii, między innymi ze względu na perfekcyjnie przygotowane i zabezpieczone stoki, mega super snowparki czy na rewelacyjne warunki freeridowe.
Bardzo często Szwajcaria kojarzona jest przede wszystkim z najdroższym miejscem w Alpach. I tak rzeczywiście jest droższa, zwłaszcza usługi, w tym restauracje. 
Ale jeśli wybierzemy formułę: apartament + karnet narciarski, to ceny będą bardzo zbliżone do Zakopanego w wysokim sezonie. Jeśli wybierzemy formułę: hotel ze SPA + karnet narciarski, to ceny będą bardzo zbliżone do Zakopanego w święta. Czy to drogo? za takie warunki?
Jednak jesteśmy w stanie udowodnić, że nawet student może jechać na snowboard czy narty do Szwajcarii.
W sezonie zimowym polecamy miejscówki w:

Davos Klosters
  • Davos
Engelberg - Titlis
4 Doliny (4 Valless)
  • Nendaz
  • Thon 2000
  • Verbier
  • Veysonnaz
  • Zinal

Veysonnaz, Thyon 2000 i Nendaz to miejscowości zlokalizowane w centrum regionu narciarskiego 4 Vallées (Cztery Doliny) w szwajcarskiej części Alp Pennińskich. Jest to największy resort zimowy w Szwajcarii i trzeci pod względem ilości tras w Europie. Verbier jest uznawane przez wielu za najważniejszą miejscowość narciarską świata.


St. Moritz
Laax
  • Laax

Szwajcarskie Alpy, dzięki temu, że są tak wysokie, oferują sprzyjające warunki pogodowe. Sezon na narty i snowboard trwa od wczesnej jesieni do późnej wiosny. Czekają tam na Was tradycyjne schroniska górskie i zamknięte dla ruchu drogowego miejscowości narciarskie.